به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

گشتاور بیش از اندازه در خودرو چه معایبی را برای خودرو به دنبال دارد؟

+5 رای

اگر گشتاور خودرو نسب به وزن و نوع لاستیک بیش از اندازه باشد در مسافت های طولانی و با سرعت زیاد چه بر سر خودرو و لاستیک های آن می آید؟

پرسیده شد 12 Dec 2013 در مکانیک توسط آریان (28,220 امتیاز)

1 پاسخ

+4 رای
 
بهترین پاسخ

باعث میشه در هنگام شروع به حرکت خودرو(شتاب گیری از حالت سکون)قبل از اینکه بدنه خودرو شتاب کافی بدست بیاره،چرخ ها تا مسافتی در جا بزنند و این نه تنها در هنگام شتاب گیری اولیه بلکه در سر پیچ ها هم چنین حالتی بوجود می آید(خصوصا در ماشین های دیفرانسیل عقب،مخصوصا بنز)و نهایتا عمر لاستیک ها به شدت کاهش پیدا میکنه.

پاسخ داده شد 1 Feb 2014 توسط رضا32 (9,550 امتیاز)
انتخاب شده 2 Feb 2014 توسط آریان

سئوال خیلی خوبی پرسیده است

این تازه اولشه.زمانی که قدرت زیادی از موتور بخوایم میتونه باعث سوخنت شمع ها داغ کردن خیلی سریع موتور که به خاطر زمان کم باعث ترک برداشتن دیوار احراق داخلی میشه . هزار جور دلیل دیگه.
از سر پیستون تا مولکول های لایه اخر لاستیک.
(-:

...