به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اولین ساعت کی ساخته شد؟

+6 رای
پرسیده شد 20 Nov 2012 در دانشمند توسط ناشناس

1 پاسخ

+1 رای

چینی ها در سده 600 میلادی دارای ساعت بودند اما اولین ساعت مکانیکی در سده 1200 میلادی در اروپا ساخته شد این ساعت ها در یک شبانه روز یک ساعت عقب می ماندند یا یک ساعت جلو می رفتند اما در سال 1581 دانشمند ایتالیایی به نام گالیله که ستاره شناسی بزرگ بود استفاده از پاندول را کشف کرد و با استفاده از پاندول ساعت های دقیقتری ساخته شد. از آن زمان تا امروز صنعت ساعت سازی پیشرفت بسیار زیادی کرده است تا جایی که ساعت های مکانیکی امروزی در طول یک سال تنها یک دقیقه جلو می روند یا عقب می مانند.

پاسخ داده شد 20 Nov 2012 توسط سعید (32,140 امتیاز)
...