به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا ماهی ها می خوابند؟

+7 رای

آیا ماهی ها به خواب میروند؟اگر به خواب میروند چگونه و در کجای دریا یا آبگیر و یا رودخانه؟

پرسیده شد 12 Dec 2013 در جانورشناسی توسط آریان (28,220 امتیاز)

1 پاسخ

+1 رای
 
بهترین پاسخ

وضعیت طبیعی و منظم استراحت برای جسم و مغز كه در خلال آن چشمها معمولا بسته می شوند و طی آن یا هیچ حركت اختیاری و تفكر آگاهانه ای وجود ندارد یا اگر دارد بسیار اندك است .
احتمالا وقتی چنین تعریفی از خواب می كردند به فكر ماهی ها نبودند . هیچ یك از انواع ماهی ها پلك ندارند تا به هنگام خواب آنرا ببندند و خیلی از ماهی ها هرگز از شنا كردن باز نمی ایستند .
خواب ماهی ها به خستگی ما شباهت دارد . یعنی ما چشمانمان باز است و بسیاری از چیزها را می بینیم ولی به خاطر نمی سپاریم ولی اگر یك اتفاق ناگهانی رخ دهد از جا می پریم .
یعنی ماهی ها همچنان كه در اب غوطه ورند از تكاپو دست می كشند و به نظر می رسد كه به خواب رفته اند ولی نسبت به خطرهائی كه تهدیدشان می كند كاملا هوشیارند و تمام شب را به حالت نیمه خواب و نیمه بیدار هستند .


منبع

پاسخ داده شد 16 Dec 2013 توسط سعید (32,140 امتیاز)
انتخاب شده 19 Dec 2013 توسط آریان

پرسشهای مرتبط

0 رای
1 پاسخ 132 بازدید
+4 رای
1 پاسخ 189 بازدید
پرسیده شد 14 Dec 2013 در جانورشناسی توسط آریان (28,220 امتیاز)
+7 رای
3 پاسخ 130 بازدید
+10 رای
2 پاسخ 2,524 بازدید
+3 رای
2 پاسخ 1,569 بازدید
...